Підписання Меморандуму означає створення умов для інноваційного розвитку міста шляхом об’єднання зусиль, можливостей та ефективної взаємодії представників університетської та академічної науки, місцевого самоврядування, компаній та громадських організацій.
Меморандум, який започатковує співпрацю у науково-технічній, соціально-економічній сферах та розвитку інноваційного підприємництва у Полтаві, підписали ректор Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» Володимир Онищенко, голова Полтавської міської територіальної громади Олександр Мамай та очільниця ТОВ «Інноваційний холдинг «Sikorsky Cyallenge» Інна Малюкова.
В Україні вже функціонують десять потужних інноваційних кластерів, головною метою яких є створення такого середовища, де розвиваються стартап-компанії, створюються малі інноваційні підприємства. Але інноваційне підприємництво необхідно підтримувати на локальному рівні.
«Без останньої умови розвиток інновацій в Україні, на відміну від Ізраїлю та США, не буде відбуватися», — наголосила керівниця стартап-школи Sikorsky Challenge Інна Малюкова. — «Полтавська політехніка — один з 15 університетів, де вже усвідомили важливість інновацій, які панують у різноманітних сферах нашого життя. Презентуючи Всеукраїнську інноваційну екосистему „Sikorsky Challenge“ в Україні, хочу сказати, що все починалося з побудови системи стартап-шкіл у провідних українських університетах. А відправною точкою на шляху створення української мережі стартап шкіл став Національний технічний університет України „Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського. Ректор нашого університету Михайло Згуровський став науковим керівником Всеукраїнської інноваційної екосистеми „Sikorsky Challenge“. Зараз наша діяльність набула неабиякої масштабності».