Пропонується декілька варіантів нової річкової логістики з усуненням порожніх пробігів річкових буксирних караванів шляхом їх швидкого транспортування до місця завантаження в стандартних сорокафутових контейнерах або автотраками.
Мета проекту NRL - значне зниження (в 2-3 рази) інвестиційних і експлуатаційних витрат на річкові перевезення сипучих вантажів за рахунок використання водних караванів з міцних п'ятишарових армованих еластичних матеріалів та спеціальних «контейнерних» буксирів.
Основою системи NRL є технічні рішення, що захищені трьома патентами (на два надувних судна і м'який контейнер вантажопідйомністю 7 т)
Головні переваги проекту - доставка вантажів зі зниженою витратою палива та швидке повернення каравану залізницею, або автотранспортом в компактному стані (згорнутим приблизно в 25 разів) за 1 добу до 1000 км для нового завантаження, а також розвиток судноплавства по малих річках з глибиною фарватеру від 0,9 метра.
Термін повернення інвестицій в будівництво одного каравану може досягати від 7 місяців до одного року. Для стандартних караванів з буксирними баржами цей термін складає 5-15 років.
Висока екологічність нашої концепції перевезення сипучих вантажів на водному транспорті досягається за рахунок зниження витрати палива в 3-5 разів, за рахунок великого зниження обсягу виїмки грунту на річках для підтримки глибин фарфатерів, а також зниження тяги і маси тари.
Варіант надувної баржі (плавмодуль на 23 тони для каравану на 1-2 тис тон зерна) відповідає вимогам судноплавства двох країн ЄС.
На сьогоднішній день плавмодуль (судно проекту VN 62) попередньо прорахований на міцність і принципово узгоджений з регістром судноплавства України . Отримано схвалення експерта східно-європейського підрозділу Ллойда. Успішно розроблений і випробуваний м'який багатооборотний контейнер вантажопідйомністю 7 т .
Виробництво надувних барж для м'яких семитонних контейнерів може бути налагоджено в Україні за 2-3 місяці у Харкові.
Приклад (ескіз) одного з варіантів каравану для проекту плавмодуля VN 62 на малюнку.