· 

Тренінги спільного проєкту Сікорські Челендж та Проєкту USAID «Економічна підтримка Східної України» завершились


«Насолоджуйтесь тим, що робите,
і ви ніколи в своєму житті не будете працювати»

 
Білл Гейтс 

Наприкінці вересня у стартап-школах цільових університетах Сходу пройшли завершальні тренінги проєкту «Стартап-школа Sikorsky Challenge: сприяння інноваційному розвитку та підприємницькій діяльності стартапів у цільових університетах Донецької та Луганської областей», який здійснюється за сприяння Проєкту USAID «Економічна підтримка Східної України».

 


Одноденні семінари «Інновації, засновані на ІТ – від аутсорсингу до розробки конкурентоспроможних продуктів та послуг» (тренер Ігор Пеер) були проведені:

 

  • 20 вересня - у Східноукраїнському національному університеті ім. В. Даля (м. Сєвєродонецьк)
  • 21 вересня - у Донецькому національному технічному університеті (м. Покровськ)
  • 22 вересня - у Приазовському державному технічному університеті (м. Маріуполь)

Основною метою цього семінару було:

  1.  Ознайомити ІТ-підприємців, викладачів ІТ- дисциплін та студентів ІТ- спеціальностей з можливостями диверсифікації ІТ- бізнесу шляхом розвитку напряму діяльності зі створення власних інноваційних ІТ-продуктів і послуг;
  2. Cтимулювати розвиток співробітництва між академічною ІТ- спільнотою та локальним і регіональним ІТ- бізнесом.

У семінарах взяли участь:

- від Східноукраїнського національного університету ім. В. Даля (м. Сєвєродонецьк) - 29 учасників, серед яких  студенти і викладачі університету,  ІТ-підприємці (ФОП), представники Луганської обласної державної адміністрації )

 

- від Донецького національному технічного університету (м. Покровськ) – 26 учасників, серед яких студенти і викладачі університету, ІТ-підприємці, ІТ- фахівці, що працюють на різних підприємствах та організаціях (Укрзалізниця, КП "Покровська тепломережа", Інформаційно-обчислювальний центр університету, відділ інформаційного забезпечення Покровської міської ради тощо)

 

 

 

 

- від Приазовського державного технічного університету (м. Маріуполь) – студенти різних спеціальностей з перевагою ІТ і викладачі університету (загалом 31 учасник).

 

Крім інформаційної складової, семінар включав також навчальну, завдяки чому учасники отримали знання з основ інноваційного підприємництва та отримали навички з генерування, аналізу та відбору ідей для стартап-проєкту на основі аналізу проблем та потреб споживачів, ознайомилися з методикою Canvas для розробки бізнес-моделі стартап-проєкту.
Заключні дводенні тренінги проєкту були проведені в Приазовському державному технічному університеті (м. Маріуполь):
 • 23-24 вересня – «Вступ до стартап-бізнесу. Основи бізнес-моделювання. Розвиток роботи з клієнтами» (тренер Ігор Пеер). У тренінгу взяли участь студенти і викладачі університету (20 учасників). 
• 28-29 вересня – «Розробка бізнес-продукту на основі переліку проблем та потреб клієнтів» (тренер Олексій Струцинський). У тренінгу взяли участь студенти і викладачі університету (18 учасників у перший день і 20 – у другий) 
На тренінгу Ігоря Пеера учасники дізналися, що таке стартап і чим він відрізняється від звичайного бізнесу, які його цілі та етапи розвитку, ознайомилися із зарубіжним та вітчизняним досвідом розвитку стартап-підприємництва та запропонували власні ідеї стартапів. Почавши працювати над розвитком своїх ідей, вони здобули базові практичні навички бізнес-моделювання, визначення цільової аудиторії та аналізу її проблем і потреб.
На тренінгу Олексія Струцинського учасники отримали знання про технологію створення бізнес-продукту на основі визначення проблем і потреб споживачів, методи аналізу ринку та вивчення конкурентного середовища, методики побудови бізнес-моделі продукту, пошук зацікавлених сторін і розвиток партнерських стосунків. Аналізуючи запропоновані кейси і виконуючи практичні завдання із розвитку власних бізнес-ідей, учасники отримали вміння та навички визначення проблем споживача, формулювання вимог до продукту та планування його споживчих властивостей, аналізу ринку і визначення власного ринкового сегменту, розробки бізнес-моделі продукту, аналізу власних спроможностей, пошуку зацікавлених сторін і плануванні партнерських і ділових стосунків з ними. 
Крім того, обговорили питання, що виникали в учасників в процесі тренінгу, наприклад: 
- як визначити, що ідея стартапу цікава та актуальна 
- коли краще відкривати власне підприємство
- як розподіляти долі в стартапі з інвестором 
- який досвід та компетенції повинні мати учасники команди стартап-проєкту тощо.



 
 Ці семінари та тренінги завершили черговий етап проєкту «Стартап-школа Sikorsky Challenge: сприяння інноваційному розвитку та підприємницькій діяльності стартапів у цільових університетах Донецької та Луганської областей

Попереду заключний етап проєкту - фінальний Регіональний конкурс стартапів (далі - Конкурс), який пройде в кінці жовтня в Донбаській машинобудівній академії (м.Краматорськ). Саме там ми всі і зустрінемося - команди найкращих стартапів, представники Проєкту USAID «Економічна підтримка Східної України» та Інноваційного холдингу Sikorsky Challenge.

Програма Конкурсу включатиме майстер-класи фахівців Інноваційного холдингу Sikorsky Challenge, які не увійшли до основної програми, індивідуальну роботу з командами з підготовки презентації та пітчів і, звичайно, сам Конкурс.

Сподіваємося, що Конкурс стане знаковим інноваційним заходом регіону, який з'єднає на своєму майданчику найкреативнішу молодь, представників місцевої влади, громадського сектору та інвесторів. Ми впевнені, що місія проєкту здійснена і він сприятиме інноваційному розвитку та підприємницькій діяльності стартапів та розвитку екосистеми інновацій та підприємництва на базі університетів Сходу України.

"Краще - створити завтрашній день, аніж перейматися тим, що вчорашній день був так собі",- казав Стів Джобс.

Тому ми створимо цей завтрашній день і це свято! До зустрічі на Конкурсі у Краматорську! 

 

 

Ця публікація стала можливою завдяки підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID), згідно з умовами гранту, наданого Інноваційному холдингу Sikorsky Challenge в рамках Проєкту USAID «Економічна підтримка Східної України». Зміст цієї публікації є відповідальністю Інноваційного холдингу «Сікорскі Челендж» та не обов’язково відображає погляди USAID чи Уряду Сполучених Штатів Америки.